Ливърпул победи Астън Вила в среща от Висшата лига на Англия. В първия си мач на "Анфийлд", след спечелването на титлата, съставът на шампионите се наложи с 2:0 над своите гости от Бирмингам.

Автор на първото попадение в мача стана Садио Мане, разписал се през вторите 45 минути.

Снимка 484693

Източник: EPA/БГНЕС

Вторият гол падна малко преди края, като бе отбелязан от Къртис Джоунс.

В последните 11 срещи между двете единайсеторки домакините имат 7 победи, гостите имат 3 и веднъж са завършили наравно. На домашния терен на Ливърпул съперниците имат изиграни 3 мача, като домакините разполагат с една победа, гостите също и един път са завършили наравно.

Първата част от срещата бе сред най-лежерните за шампионите през сезона.

Положения пред двете врати почти нямаше, като не личеше никакво напрежение в поведението на единайсеторките.

Снимка 486753

Източник: Twitter

След няколко добри атаки през втората част, Мане реализира първото попадение в мача, разписвайки се в 71-ата минута.

Салах също можеше да отбележи, но изстрел от средна дистанция бе спасен от вратаря на съперника.

Грийлиш бе най-сериозната опасност за домакините, но футболистът на Вила така и не се добра до чиста голова ситуация.

Снимка 486752

Малко преди края, след красива атака за домакините, Къртис Джоунс ознаменува добрата си игра с попадение за крайното 2:0.

Ливърпул е лидер в класирането, вече с 89 точки в актива си. Отборът ще се опита да подобри рекорда на Сити за най-много спечелени точки през сезона.

За целта тимът ще трябва да спечели почти всички срещи до заключителния кръг от кампанията.