Ливърпул продължава страховитата си победна серия в Премиър лийг. Селекцията на Юрген Клоп постигна 16 последователен успех за тази година, след като спечели гостуването си на новака Шефийлд Юнайтед с 1:0.

Битката на "Брамал Лейн" не се разви според очакванията на Клоп и компания. Мърсисайдци срещнаха сериозния отпор на "остриетата", които храбро бранеха резултата до 70-ата минута. Тогава Вайналдум стреля от границата на наказателното поле, стражът на домакините Дийн Хендерсън не се намеси адекватно и допусна топката да мине между неговите крака. До този миг шампионите на Европа нямаха някое отчетливо голово положение, ако не броим удара в гредата на Садио Мане.

Снимка 445032

След като поведоха, "червените" набързо можеха да направят своя триумф още по-изразителен. Грешникът за Шефилд Юнайтед - Хендерсън обаче се реваншира с отлични спасявания срещу Мо Салах.

Съперникът на гранда също имаше своите моменти, като през втората част сравнително добри възможности се откриха пред Джон Флек и Луи Мусе.

Снимка 445034

Така Ливърпул регистрира втората най-дълга поредица от последователни победи в историята на Премиър лийг - (16 мача). Рекордьор по този показател все още е Манчестър Сити. Възпитаниците на Юрген Клоп не познават вкуса на поражението от 3 януари. В следващия кръг лидерът в таблицата приема Лестър. Шефилд Юнайтед гостува на Уотфорд.