Върджил ван Дайк направи мечтан дебют за новия си клуб Ливърпул. Холандският защитник донесе успеха на "червените" с 2:1 в градското дерби с Евертън. Двубоят бе от третия кръг в турнира за Купата на Англия и се игра на "Анфийлд"

Джеймс Милнър бе дал преднина на домакините в 34-ата минута от дузпа, а Гилфи Сигурдсон изравни в 68-ата минута.

Срещата започна равностойно, като "червените" постепенно започнаха да диктуват събитията на терена. Отбраната на "карамелите" действаше добре и не позволяваше на нападателите на домакините да застрашат Джордан Пикфорд.

Снимка 332421

В 30-ата минута Мане не успя да овладее добра топката, а малко след това негов удар мина покрай вратата. В 34-ата минута Ливърпул получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Адам Лалана. Зад топката застана Джеймс Милнър, който не сбърка.

В следващите минути Холгейт изблъска в гръб Фирмино и нападателят на Ливърпул се озова сред публиката. Учудващо обаче реферът не санкционира по никакъв начин защитника за грубата проява.

В 54-ата минута Джо Гомес бе близо до втори гол, но не успя да уцели топката. Минута по-късно Лалана стреля неточно. В 63-ата Върджил ван Дайк отправи удар с глава, уловен от вратаря на Евертън Пикфорд.

Ливърпул поднови преговорите за Тома Лемар

Ливърпул се насочи към френски национал за заместник на Коутиньо

Преговорите вече са започнали

Въпреки сериозният натиск на футболистите в червено, до гол стигна Евертън. В 68-ата минута Гилфи Сигурдсон завърши контраатака, дошла след грешка в средата на терена.

Снимка 332422

Ливърпул отново вдигна оборотите и логично стигна до победен гол. Попадението падна в 84-ата минута, когато Върджил ван Дайк с глава прати топката в мрежата след изпълнение на ъглов удар.

До края на мача "червените" опазиха преднината си и се класираха за следващия кръг в турнира за Купата на Англия.