Ливърпул и Арсенал предложиха на феновете си невероятно шоу в срещата помежду си от 1/8-финалите на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Битката на стадион "Анфийлд", в редовното си време, завърши при резултат... 5:5!

Наложи се дузпите да определят крайния победител. При изпълненията от бялата точка мърсисайдци вкараха с едно попадение повече - 5:4 и продължават на 1/4-финалите.

Срещата между двата тима предвещаваше да бъде изключително оспорвана, двамата наставници дадоха шансове и на някои резерви, но едва ли някой е очаквал подобно развитие на сблъсъка.

Капитанът на Ливърпул: Всички знаем колко важен е Алисон за нас

"Чудесно е, че се завърна"

Резултатът бе открит след едва 6 минути игра, когато Мустафи злощастно прати топката в собствената си врата.

До 26-ата минута обратът вече бе факт, като гостите стигнаха до отбелязването на две попадения. В 20-ата минута започналият като титуляр Торейра вкара за 1:1, а малко след това Мартинели се разписа за първи път в двубоя, правейки резултата 1:2.

Снимка 450441

Източник: Twitter

Отново Мартинели бе точен, като резултатът набъбна за гостите в 36-ата минута на мача.

Все пак две минути преди паузата Милнър, с точен изстрел от бялата точка, върна надеждите на домакините.

След почивката Мейтланд-Найлс вкара за 2:4, като изглеждаше, че това ще е достатъчно за Арсенал да спечели мача.

Не така обаче мислеха футболистите на Ливърпул, които отново стигнаха до равенство, с голове на Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги.

19 минути преди края Уилок реализира за 4:5, но истинската драма бе запазена за четвъртата минута на продължението, в която Ориги се разписа за втори път, правейки резултата 5:5.

Според правилата, изпълнението на дузпи започна веднага след края на редовното време, като продължения нямаше.

При изстрелите от бялата точка Ливърпул спечели с 5:4 и продължава в следващия етап от надпреварата.

Ето и как изглеждаха стартовите състави, които избраха двамата мениджъри в началото на мача:

ЛИВЪРПУЛ: Келъхър, Уилямс, Гомес, Ван ден Берг, Милнър, Лалана, Окслейд-Чембърлейн, Кейта, Елиът, Ориги, Брюстър

АРСЕНАЛ: Мартинес, Бейерин, Холдинг, Мустафи, Колашинац, Торейра, Уилок, Мейтланд-Найлс, Йозил, Сака, Мартинели