Шампионите от Ливърпул постепенно възвръщат авторитета си в английския шампионат. "Червените" на Юрген Клоп отново са в борбата за зона "Шампионска лига" след втора поредна победа. Този път Мо Салах и компания взеха дербито с Арсенал. Мърсисайдци не оставиха съмнение в далеч по-голямата си класа и се развихриха в Лондон за 3:0.

Манчестър Сити спечели гостуването си на Лестър с 2:0 във Висшата лига

Превъзходство, нова победа и куп точки преднина на върха!

Манчестър Сити нямаше проблеми при гостуването си на третия Лестър

С оглед загубата на Челси по-рано днес, ливърпулци се доближиха на само две точки от Топ 4. "Артилеристите" на Микел Артета са девети с 42.

Лондончани удържаха фаворитите до 64-ата минута, когато за пореден път Диого Жота се оказа най-продуктивният нападател на Ливърпул. Португалецът се появи в игра няколко минути преди това и веднага остави своя отпечатък, след като засече с глава перфектно центриране на Трент Александър-Арнолд отдясно.

Снимка 525593

Източник: EPA/БГНЕС

Само четири минути след това Ливърпул на практика реши всичко. Фабиньо изведе добре Салах отдясно. Египтянинът се справи със съпротивата на Габриел и от малък ъгъл промуши топката между краката на Лено. В 82-ата минута Александър-Арнолд пресече лош пас на Габриел и веднага продължи към Салах, който след това потърси Мане.

Топката стигна до Жота, който стреля покрай Лено за 0:3. В добавеното време Мане пропусна две възможности да направи победата на Ливърпул по-изразителна.

Разгром: Челси загуби от предпоследния в Англия, лондончани допуснаха 5 гола във вратата си

Неочаквано поражение на подопечните на Тухел

В следващия кръг Ливърпул приема у дома своя кошмар Астън Вила. Арсенал има шанс да постигне победа, гостувайки на последния Шефийлд Юнайтед.

АРСЕНАЛ - ЛИВЪРПУЛ 0:3

0:1 Жота (64"), 0:2 Салах (68"), 0:3 Жота (82")