Манчестър Сити продължава да крачи с удивителна лекота към шампионската титла във Висшата лига. Пеп Гуардиола и компания доминираха при визитата си на Лестър, поздравявайки се с победа 2:0.

23-ият успех от 31 мача увеличи актива на "гражданите" до 74 точки, докато днешният им опонент остава трети...с 18 пункта по-малко.

Лийдс се изравни с Арсенал, трета поредна загуба за Шефилд Юнайтед

"Белите" спечелиха домакинството си на Шефийлд Юнайтед с 2:1

Първото полувреме принадлежеше изцяло на гостите. През него попадение на Фернандиньо още в петата минута не бе зачетен. Причината беше, че Кун Агуеро бе в засада, а освен това и влияеше на играта по време на бомбения шут, извън наказателното поле, на бразилския ветеран.

Снимка 525576

Източник: EPA/БГНЕС

След това Кевин Де Бройне изпълни свободен удар от границата на наказателното поле. Бомбеният му изстрел обаче разтресе напречната греда. В 42-ата минута Риад Марез можеше да накаже бившите си работодатели, но беше отказан от брилянтно спасяване, със сетни усилия, от страна на Каспер Шмайхел.

Големият майтап настъпи във втората минута на даденото продължение. Без атака за цяло полувреме, Лестър взе че отбеляза попадение, но головият изстрел на Джейми Варди правилно бе отменен от страничния съдия.

Разгром: Челси загуби от предпоследния в Англия, лондончани допуснаха 5 гола във вратата си

Неочаквано поражение на подопечните на Тухел

През втората част нещата си дойдоха на мястото и Сити стигна до победата. В 58-ата минута изчистена топка попадна в краката на дебнещия Бенажмен Менди, който имаше достатъчно време да нагласи своя мерник и пласира кълбото в невъзможна за спасяване зона.

Четвърт час преди края беше оформен и крайният резултат. Де Бройне изостри поредна атака на манчестърци, която след това бе много мъдро доразвита от Стърлинг, за да може Габриел Жезус да вкара отблизо.

Снимка 525577

В последните мигове Рияд Марез можеше да направи резултата класически, но шутира малко встрани от лявата греда.

В следващия кръг Манчестър Сити домакинства на непредсказуемия Лийдс Юнайтед. Лестър има тежко гостуване на петия Уест Хям.