Ливърпул продължава към четвъртфиналите за Купата на Англия. Дни след драматично спечеления финал за Карабао Къп, селекцията на Юрген Клоп постигна победа и в другия значим турнир на Острова.

На "Анфийлд" мърсисайдци елиминираха Норич след 2:1, като домакините бяха в доста интересен състав. От него изцяло липсваше Мо Салах, а едва в 84-ата минута на терена се появи Садио Мане.

Манчестър Сити победи Питърбро с 2:0

Сити не си даде зор срещу Питърбро, но се класира за 1/4-финалите на ФА Къп

Вижте подробности

В тяхно отсъствие големият герой за "червените" се казваше. Такуми Минамино. Японецът се възползва от малкото шансове, които получава за стартови минути и впечатли своя мениджър две попадения. Азиатецът се разписа още преди паузата.

Гол №1 падна в 27-ата, когато "самураят" получи задължаваща асистенция от Дивок Ориги. В 39-ата минута Минамино беше добре позициониран в наказателното поле на "канарчетата" и с блестяща добавка заби кълбото в горния десен ъгъл.

В 51-ата минута класиката можеше да бъде факт, но бомбеният шут на Алекс Окслейд-Чембърлейн, овладял хитро подаване на границата на наказателното поле, буквално разтресе лявата греда.

Интригата в този осминафинал се завърна в 76-ата минута, когато бившият футболист на Хофенхайм - Лукас Руп отбеляза попадение за Норич. Така момчетата на Дийн Смит се нуждаеха само от още едно, за да се доберат до продълженията. Пет минути преди края това можеше и да се случи, но Алисон действа решително срещу Джон Роу.

Челси победи Лутън с 3:2 за ФА Къп