Отборът на Челси имаше нов драматичен миг в турнира за Купата на Англия. "Сините" се класираха на четвъртфинал в турнира, но трябваше да осъществяват пълен обрат срещу представителя на Чемпиъншип - Лутън 2:3.

Макар и с голяма част от основните си футболисти, селекцията на Томас Тухел се затрудни дори повече, отколкото в битката срещу Престън от Лига 1.

Роман Абрамович обяви: Продавам Челси!

"Така е най-добре за клуба"

В крайна сметка актуалният носител на Шампионската лига не повтори грешката на Манчестър Юнайтед, Арсенал и Тотнъм, които вече отпаднаха от тимове, намиращите по-долу в английската футболна йерархия.

"Шапкарите" стартираха по мечтан начин на своя "Кенилуорт Роуд" и отбелязаха гол още в 120-ата секунда. Люк Бери центрира от корнер, а Рийс Бърк се беше позиционирал по отличен начин в наказателното поле и с глава матира Кепа.

Челси намери сили да възстанови паритета в 27-ата минута. Саул Нигес имаше един от малкото бляскави мигове със "синия" екип, реализирайки красиво попадение от границата на наказателното поле.

Въпреки импулса в играта на фаворитите, Лутън шокира за втори път и пак поведе. Хари Корник достигна до прецизно подаване насочи в десния ъгъл на гранда.

Снимка 565621

На полувремето Томас Тухел явно бе повишил тон в съблекалнята, а това даде положителен ефект, тъй като отборът стигна до обрат. За това спомогна и влизането в игра на Вейл и Кристиан Пулишич.

В 68-ата минута Лофтъс-Чийк видя коридора и пусна отличен пас за Тимо Вернер. Германецът запази хладнокръвие в решителния миг и шутира голово покрай стража Истед, появил се още в 14-ата минута като принудителна смяна.

Голът, класирал Челси на четвъртфиналите падна 12 минути преди края. Тимо Вернер пак имаше ключова, като този път той свърши по-тежката работа и подаде на празна врата за Ромелу Лукаку.

Манчестър Сити победи Питърбро с 2:0