Ливърпул се класира на на полуфинал за Купата на Лигата в Англия.

Мърсисайдци победиха с 2:0 ЛийдсЮнайтед на "Анфийлд". В герой за тима на ЮргенКлоп се превърна ДивокОриги, който вкара първото попадение и бе с основна заслуга за второто.

Автор на другия гол стана младокът Бен Уудбърн. Така талантът стана най-младият реализатор в историята на Ливърпул, изпреварвайки Майкъл Оуен по този показател.

Снимка 265404

Преди началото на срещата двата отбора почетоха паметта на загиналите при трагедията, при която си отиде и любимеца на Сектор "Г" Филипе Машадо.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заложи на експериментален съсъав, в който отсъстваха Филипе Коутиньо, Роберто Фирмино и Даниел Стъридж.

Първото попадение падна чак в 76-ата минута на мача, когато Арнолд центрира отляво към Ориги, който засече безпогрешно за 1:0. В 81-та минута Бен Уудбърн направи 2:0 след като Ориги пусна към Вайналдум, който пък намери Уудбърн. Талантът стреля мощно, за да донесе победата за тима си.