Шампионът Ливърпул приключи сезона с победа - 3:1 срещу Нюкасъл. "Червените" се нуждаеха от обрат, след като допуснаха гол още в първата минута на мача от последния кръг в английската Висша лига, игран на "Сейт Джеймсис Парк".

Край на лошата кампания за Арсенал, Уотфорд и Борнемут изпаднаха от Премиър лийг

Големият победител през днешния ден е Астън Вила

За "свраките" се разписа Дуайт Гейл. До почивката Върджил ван Дайк (38) успя да изравни, а в след час игра Дивок Ориги заби още едно попадение за Ливърпул. Крайният резултат оформи Садио Мане в 89-ата минута.

Снимка 489652

Големият конкурент на мърсисайдци през кампанията - Манчестър Сити, завърши кампанията със стил - 5:0 срещу изпадналия Норич. Двубоят на "Етихад" имаше символично значение, тъй като беше последен за един от емблематичните футболисти на "небесносините" - Давид Силва.

Челси финишира под №4 след ценен домакински успех срещу Уулвс

"Сините"триумфираха с 2:0 на "Стамфорд Бридж"

Два гола за успеха отбеляза Кевин Де Бройне, който изненадващо не спечели приза "Играч на сезона". По веднъж пък се разписаха Габриел Жезус, Рахийм Стърлинг и Рияд Марез. Оттук насетне "гражданите" се настройват на вълна "Шампионска лига", където им предстои тежък осминафинален мач-реванш срещу Реал (Мадрид).

Снимка 489653

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:3

1:0 Гейл (1"), 1:1 Ван Дайк (38"), 1:2 Ориги (59"), 1:3 Мане (89")

МАНЧЕСТЪР СИТИ - НОРИЧ 5:0

1:0 Жезус (11"), 2:0 Де Бройне (45+1"), 3:0 Стърлинг (79"), 4:0 Марез (83"), 5:0 Де Бройне (90")

Манчестър Юнайтед победи Лестър с 2:0 във Висшата лига

Манчестър Юнайтед се завърна в Шампионската лига!

"Червените дяволи" финишираха под №3 във Висшата лига след решаващ успех над Лестър