Ливърпул и Челси завършиха наравно 0:0 в дербито от 21-ия кръг на английската Висша лига, играно на стадион "Анфийлд".

Двата отбора демонстрираха не кой знае колко атрактивна игра, като "сините" от Лондон стояха по-добре от своя съперник през първото полувреме, но не успя да се възползва от превъзходството, което имаше. Всичко това се случи пред погледа на мениджъра на мърсисайдци Юрген Клоп, който отбеляза мач номер 1000 като наставник.

В лагера на Челси също имаше любопитно събитие. Новото попълнение на лондончани Михайло Мудрик дебютира. Той влезе като резерва в 55-ата минута и на няколко пъти създаде сериозни проблеми на защитата на мърсисайдци, но в крайна сметка не успя да се разпише.

Така за първи път от 1971 година насам двата отбора не си вкараха гол на "Анфийлд". Ливърпул и Челси остават в средата на класирането на първенството с по 29 точки и далече от Топ 4.