Отборите на Ливърпул и Арсенал завършиха наравно 1:1 в дербито на 10-ия кръг на английската Висша лига. Двата тима изнесоха равностоен двубой, в който не липсваха голови положения.

Резултатът откриха домакините чрез звездата си Стивън Джерард. Капитанът разстреля Алмуня в 7-ата минута от пряк-свободен удар. "Топчиите" изравниха 10 минути преди края, когато Фабрегас бе точен, след извеждащо подаване на Хлеб.

Ливърпул започна по-силно двубоя и в началните минути натика съперника в собствената му половина. Още в 6-ата минута Сеск Фабрегас наруши правилата поваляйки Шаби Алонсо на метър пред наказателното поле. След фаула в прегръдките на съотборниците си попадна Стивън Джерард, който с топовен удар не остави шанс на испанския страж на Арсенал Алмуня.

В 30-ата минута бе и второто по-интересно положение през първата част. Тогава Бакари Саня игра неволно с ръка в наказателното поле на Арсенал, но съдията не посочи бялата точка, за да даде дузпа на домакините.

"Топчиите" изглеждаха доста по-добре през второто полувреме и постепенно започнаха да създават поредица от опасности пред Рейна. В 54-ата минута Ебуе нацепи гредата, след което Фабрегас пропусна да довкара топката в мрежата.

Все пак в 80-ата минута логичното се случи и испанският халф успя да изравни. Това стана след като Александър Хлеб го изведе очи в очи с вратаря на домакините. Юношата на Барселона пусна топката ниско покрай Рейна.

Само няколко минути по-късно отново Фабрегас стана център на внимание. Той изстреля мощно топката от около 20 метра и тя срещна лявата греда. Шансът обаче не споходи тима на лондончани и те се задоволиха с точката.

След равенството Арсенал се завърна на върха в класирането с актив от 26 точки, колкото има и вторият Манчестър Юнайтед. Все пак хората на Венгер са с мач по-малко. Една среща по-малко са изиграли и възпитаниците на Рафа Бенитес. Те обаче са едва 6-ти с 20 точки.

Полузащитникът Шаби Алонсо и нападателят Фернандо Торес от Ливърпул получиха контузии по време на дербито.

Алонсо получи контузия в крака и беше заменен от Алваро Арбелоа в 68-ата минута, докато Торес пък отстъпи мястото си на Питър Крауч в 46-ата минута заради мускулна травма.

Мениджърът на Арсенал - Арсен Венгер пък беше лаконичен след края на дербито.

"Ливърпул беше готов за нашето предизвикателство днес и не се предаде до последната минута. Ние показахме страхотна игра на големия тест", заяви Венгер пред Скай Спортс.