Отборът на Ливърпул допусна нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Англия. Селекцията на Юрген Клоп не издържа на напрежението и инкасира домакинска загуба от Суонзи с 2:3. Двубоят на "Анфийлд" предложи традиционната за двубоите на "червения" клуб драма. Този път обаче, радостта беше за съперника, който чрез триумфа си майсторски се измъкна от зоната на изпадащите.

Ливърпул пък вече е на 7 точки изоставане и мач повече от временните лидери Челси.

Всичко по-интересно днес се случи през втората част. Суонзи нанесе своя удар между 48-52-ата минути, когато с две попадения блесна Фернандо Йоренте. "Червените" отговориха подобаващо на предизвикателството и чрез Роберто Фирмино стигнаха до частичния обрат. И когато всичко очакваха той да се превърне в пълен, на сцената се появи Гилфи Сигурдсон. Исландецът се възползва от подарък на Калван и попари шампионските амбиции на Юрген Клоп и компания.

Снимка 274418

Ливърпул стартира срещата далеч по-добре от своя опонент. Първото интересно положение пред вратата на Фабиански бе факт в 8-ата минута. Емре Джан намери своето място в наказателното поле на съперника при центриране на Джордан Хендерсън. Ударът му с глава обаче мина над горната греда. При самото положение също така се видя, че националът на Германия е в положение на засада.

"Анфийлд" се изправи на крака в 16-ата минута, когато спираща дъха комбинация между Фирмино и Коутиньо, завърши с ефектна задна ножица на последния. За негово съжаление обаче, мрежата на Фабиански не бе опъната и този път.

Отговорът на "лебедите" беше подобаващ. В 18-ата минута Том Керъл навлезе заплашително в наказателното поле и опита подаване към връхлитащия Йоренте. Топката обаче се отклони в крака на бранител в "червено" и срещна страничната греда на Миньоле.

До почивката Ливърпул продължи да диктува правилата, ала в предни позиции хората на Юрген Клоп не сътвориха нищо съществено. Можем само да отбележим един изстрел с глава на Фирмино в 40-ата, който дори не може да попадне в графата "реална голова възможност".

Снимка 274417

Далеч по-интересно стана през втората част и вина за това имаше Фернандо Йоренте. Испанският нападател на Суонзи се възползва от едно меле при корнер и отблизо добута топката зад голлинията на мърсисайдци.

Спектакълът на "Цар Лъв" обаче тепърва започваше. В 52-ата минута бившият нападател на Атлетик Билбао и Ювентус удвои преднината за своите. Том Керъл центрира брилянтно от крилото, а за Фернандо не остана нищо друго освен да простреля Миньоле с глава.

Естествено, Ливърпул не се предаде и върна едно попадение само 180 секунди по-късно. За разлика от първото полувреме, този път изстрелът с глава на Фирмино се получи и от това печеливши бяха "червените". Асистенцията бе дело на Джеймс Милнър, а като виновен за гола може да се смята бранителят на Суонзи - Мартин Олсон, който бе надскочен прекалено лесно от бразилския национал.

Снимка 274419

Фирмино определено беше под пара днес, след като в 69-ата минута реализира страхотен гол за 2:2. Жоржиньо Вайналдум се пребори за една топка, след което я центрира към намиращия се на дузпата Роберто. Латиното се справи със съпротивата на Олсон и Джак Корк, след което я отпрати неспасяемо в незащитения ъгъл на Лукаш Фабиански.

Подобно за мачовете на Ливърпул обаче, драмата обаче тепърва започваше. Домакините се хвърлиха в дивашко търсене на пълния обрат и поради този факт бяха наказани с трети гол в 74-ата минута. Том Керъл слаломира между трима бранители на Ливърпул, като в крайна сметка топката му бе отнета от Калван. За ужас на естонеца обаче, проявата му се превърна в неволна асистенция за Гилфи Сигурдсон, който от създалата се удобна позиция не сгреши за 2:3.

Снимка 274421

До края равенството можеше да бъде възстановено за втори път, но с блестяща изява впечатли Фабиански, отчаял с реакцията си резервата Дивок Ориги.

ЛИВЪРПУЛ - СУОНЗИ 2:3

0:1 Йоренте (48"), 0:2 Йоренте (52"), 1:2 Фирмино (55"), 2:2 Фирмино (69"), 2:3 Сигурдсон (74")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Кевин Френд

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Калван, Ловрен, Клайн, Милнър, Вайналдум, Лалана, Хендерсън, Коутиньо, Джан, Фирмино (резерви: Кариус, Стъридж, Морено, Лейва, Ориги, Матип, Уудбърн)

СУОНЗИ: Фабиански, Олсон, Наутън, Фернандес, Моусън, Раутлидж, Корк, Фер, Сигурдсон, Керъл, Йоренте (резерви: Нордфелдт, Амат, Бастон, Дайер, Ранхел, Фултън, МакБърни)