Отборите на Ливърпул и Астън Вила завършиха 1:1 в зрелищен двубой от 37-ия кръг на Премиър лийг. Това беше последният домакински мач на "мърсисайдци" за сезона.

Гостите от Бирмингам поведоха чрез Джейкъб Рамзи през първата част, а равенството беше възстановено едва в 89-ата минута, когато влезлият като резерва Роберто Фирмино вкара за 1:1.

За бразилеца това беше последен мач с екипа на Ливърпул на "Анфийлд".

В класирането Ливърпул е пети с 66 точки, докато Астън Вила заема седмата позиция с 58.

Астън Вила започна мача по-добре и още 20-ата минута стигнаха до дузпа, но Оли Уоткинс пропусна. В 27-ата минута гостите все пак стигнаха до гол от игра чрез Джейкъб Рамзи, който засече топката след центриране на Рамзи. След почивката Ливърпул държеше инициативата и натискът се усили. В 54-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и след няколко опита за удар Гакпо прати топката в мрежата. Разглеждане с ВАР обаче отмени попадението поради засада на Върджил Ван Дайк.

Последваха още атаки, но резултатът оставаше непроменен. Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Роберто Фирмино успя да изравни след подаване на Мохамед Салах.

Надеждите на домакините се върнаха, а удар на Гакпо от дистанция бе спасен от вратаря на Вила. Мърсисайдци направиха финален натиск в добавеното време, което бе цели 10 минути, но защитата на гостите издържа и те стигнаха до точката и така отдалечиха Ливърпул от място в топ 4 и респективно квота за ШЛ.