Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 54 054
90+3′

Последен съдийски сигнал!

Футболна вечер, която на Острова скоро няма да забравят!

Ливърпул разгроми Арсенал с 5:1

Ливърпул разпиля Арсенал на парчета за финал на 2018, хеттрик на Фирмино нокаутира "артилеристите"

Невероятен финал на годината във Висшата лига!

89′

Три добавени минути на "Анфийлд".

Част от феновете на гостите вече напускат трибуните.

Чест им прави, че бяха с отбора си в толкова трудна вечер, до самия край на срещата.

84′

Клайн сменя Робъртсън.

След дълъг период на тежка контузия, Клайн заигра все така солидно, както феновете вероятно очакват от него.

Готов е за подвизи футболистът на домакините.

83′

Нарушенията зачестиха.

Качеството на предложения футбол намаля, но това е по-скоро нормално, с оглед резултата.

Снимка 397692

Източник: Twitter

77′

Вайналдум е заменен от Лалана.

Бурни аплодисменти и за двамата от феновете на Ливърпул.

71′

Пиер-Емерик Обамеянг е заменен от Александър Лаказет.

Явно Емери не е доволен от формата на нападателя, който напуска терена в днешния мач.

Нямаше индикации за подобно вяло представяне на Оба.

Явно и най-добрите все пак имат слаби дни.

65′

ГООООООООООООООООЛ!!!

5:1!

Чудесно изпълнение на дузпа, от страна на Фирмино!

Хеттрик за футболиста на Ливърпул.

Прати той съперниковия вратар в ответния ъгъл.

Доста по-добър изстрел от бялата точка от този на Салах през първата част на мача.

64′

ДУЗПА за Ливърпул!

Колашинац фаулира Ловрен в наказателното поле.

Изблъска го с тяло и лакът футболистът на Арсенал.

63′

Мохамед Салах извежда Фабиньо по чудесен начин.

Съотборникът на египетския ас на Ливърпул обаче не насочва топката по възможно най-добрия начин.

Това щеше да бъде гол във втори пореден мач за Фабиньо.

62′

Хендерсън заменя Мане.

Не изглежда доволен от промяната на Клоп излизащият от терена футболист на Ливърпул.

По-скоро се опитва да съхрани силите му наставникът на домакините.

Със согурност не е недоволен от изявите на Мане немският специалист.

Освен всичко останало Мане е и със скорошно отшумяла контузия, разбира се.

Садио Мане подписа нов дългосрочен договор с Ливърпул

"Дойдох в правилния отбор, в правилния момент и с правилния треньор"

61′

Александър-Арнолд опитва изстрел от далечна дистанция.

Получи се рикошет и следва изпълнение на ъглов удар.

След статичното положение обаче нищо интересно не се случва пред Лено.

На свой ред футболистите на Арсенал се втурват в атака.

60′

Поредица грешни отигравания в средата на терена.

Все дошли след опити на футболисти на Арсенал да подават в посока напред, към вратата на съперника.

Преса на "артилеристите", но и страхотна работа в защита за мърсисайдци.

55′

Вайналдум се опита да изведе Мане сам срещу вратаря.

Топката е избита.

Последва и нов опит на Фирмино да порази целта.

Неуспешен.

Салах се ядосва така, сякаш тимът му изостава с поне няколко попадения в резултата.

54′

Невероятен пропуск на Обамеянг!

Рамзи остави нападателя във възможно най-чиста позиция, сам срещу опразнената врата.

Обамеянг не успя да насочи правилно кълбото от едва няколко сантиметра разстояние!

Маркирана е и засада.

50′

По нищо не личи футболистите на Ливърпул да са готови на каквито и да било отстъпления в представянето си на терена.

Продължават да натискат съперника си в собствената му половина.

Юрген Клоп също реагира все така емоционално на всяка създадена ситуация.

Явно са твърдо решени домакините да не обръщат внимание на резултата в момента.

49′

Салах остава очи в очи с Лено!

Опитва се да го преодолее технично, но не съумява да го стори.

Още един добър шанс за домакините в мача.

48′

Шакири праща чудесно подаване към Мане.

Последният се забавя в полето на съперника и не успява да насочи добре топката.

Пропиляна възможност за Ливърпул.

Добра игра в защита и на Сократис.

46′

Първа смяна в срещата.

Унай Емери счита за необходимо да замени Мустафи с Кошчелни.

С течение на двубоя ще стане ясно дали корекцията в първоначалната постройка на "артилеристите" е правилна.

45′

Играта е подновена.

45+4′

Невероятно, фантастично, невъобразимо първо полувреме на битката на "Анфийлд" спря дъха на 54 000 зрители по трибуните и милиони други пред телевизионните екрани!

Ливърпул и Арсенал показаха защо английското футболно първенство е най-мащабно популяризираната и непредвидима клубна надпревара в света. Съсредоточаването на космическите трансферни суми, вложения за телевизионни права и въобще капитал, свързан с най-популярната игра в света, намериха тоталното си олицетворение в изключителния двубой между "червените" и техните гости.

Резултатът беше открит от лондончани, които взеха максимума от една от първите си ситуации в мача въобще след едва 12 минути игра. Атака на тима по левия фланг продължи с пас на Иуоби към включилия се на скорост и оставен съвсем непокрит Мейтланд-Найлс, който даде преднина на тима си.

Само четири минути по-късно обаче обратът в резултата вече бе факт.

Това, колкото и невъзможно да се струваше на всички наблюдаващи стана факт, благодарение на два точни завършващи изстрела на Роберто Фирмино. Футболистът на мърсисайдци се оказа на точното място в точния момент на два пъти - в 14-ата и 16-ата минути, като набързо разочарова феновете на "артилеристите".

Първо той се разписа след грешка в защитата на Арсенал, позволила му да се окаже очи в очи с вратаря на съперника. Опитен професионалист като него нямаше как да сбърка и Ливърпул се върна бързо в мача. Последва нова атака за отбора, буквално минута след изравнителния гол, като този път Фирмино трябваше да се справи с опеката на няколко бранители, но все пак това не го спря и резултатът стана 2:1.

Невероятен пас на Салах препарира цялата отбрана на Арсенал в 32-ата минута, когато египтянинът получи дълго подаване и само с едно докосване продължи топката към влизащия на скорост в наказателното поле на съперника Мане, увеличил преднината на Ливърпул до 3:1.

В продължението на първото полувреме Салах бе съборен в наказателното поле и реферът Оливър посочи бялата точка. Зад топката застана самият лидер на "червените", който на пръв поглед реши всичко в мача с точно, макар и не особено перфектно изпълнение от бялата точка.

Второто полувреме обаче със сигурност обещава нови емоции с марката Висша лига и нищо в срещата не може да бъде окачествено като категорично решено.

45+3′

Почивка.

Вихрен финал на календарната година във Висшата лига!

Ливърпул и Арсенал оставиха феновете си без дъх!

Снимка 397689

45+2′

ГООООООООООООООЛ!!!

4:1!

Мохамед Салах бележи от бялата точка!

Стреля в средата на вратата (и в тялото на Лено) египтянинът!

Топката все пак влиза във вратата!

Силен изстрел и преднината на домакините става убийствена!

45′

ДУЗПА!

Салах пада в наказателното поле и реферът посочва бялата точка.

42′

Рамзи все пак се връща в игра.

Отчита се веднага със слаб изстрел от далечна дистанция.

Явно вече мисли за предстоящите преговори с други клубове Рамзи...

41′

Рамзи излиза извън очертанията на терена.

Ще трябва да получи медицинска помощ, след сблъсък със съперников състезател.

Неприятно стечение на обстоятелствата за футболиста на Арсенал.

37′

Засада на Александър-Арнолд.

На първо време се създаде впечатление, че футболистът на домакините не е зад последния в отбраната на Арсенал.

Все пак положението му не е коректно и повторенията го доказват.

Правилно решение на съдийската бригада.

34′

Жълт картон и за Джака.

Груб фаул на швейцарския национал.

Получава и допълнително предупреждение от рефера Оливър.

32′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

3:1!

Попадение на Мане!

Невероятна акция за домакините, дълъг пас към Салах, който само с едно, магично отиграване праща топката към влизащия на скорост в полето на Арсенал Мане!

За последния не остана нищо друго, освен да разстреля Лено за 3:1!

Невероятен, невъобразим финал на годината в Англия!

31′

Усетихте ли кога мина това първо полувреме?

По-малко от 15 минути до края му, а сякаш срещата е започнала преди броени секунди.

Магията на английския футбол, безспорно!

29′

Торейра ще трябва да получи медицинска помощ.

Сблъсък с Фабиньо се оказа прекалено тежък за футболиста на Арсенал.

Дали няма да се наложи да отстъпи принудително мястото си на терена футболистът на Арсенал...

27′

ГРЕДА за Арсенал...

Вдигната е засада на Торейра обаче.

Атаката на гостите е спряна.

26′

Жълт картон за Робъртсън.

Официалното предупреждение е за умишлено използване на ръцете на бранителя на домакините, в спор с един от голмайсторите на терена Мейтланд-Найлс за овладяване на топката.

23′

Садио Мане получава топката в близост до страничната линия.

Решава да напредне сам, преминава покрай Лихтщайнер и стреля силно!

Този път Лено е на мястото си и спасява.

Поредна добра ситуация за мърсисайдци в мача до момента.

20′

Рамзи пада в наказателното поле!

Реферът Майкъл Оливър е безмълвен.

Повторенията на ситуацията показват, че нарушение на правилата категорично няма.

Отново - не особено убедителна изява на Рамзи.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:1!

Ново попадение на Фирмино и обратът е пълен!

Невероятен развой на срещата на "Анфийлд"!

Торейра загуби топката, четирима бранители бяха около Фирмино, който обаче се промъкна между тях стреля и резултатът отново е променен!

14′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:1!

Грешка в защитата и на гостите и Фирмино се възползва!

Салах бе съборен в наказателното поле, но атаката на Ливърпул продължи, кълбото стигна до Фирмино, който от близка дистанция не сгреши!

Равенството е възстановено!

12′

0:1!

Попадение на Мейтланд-Найлс!

Грешка при изнасянето на топката за Ливърпул, асистенция на Иуоби и страхотен завършващ изстрел на младата надежда на Арсенал!

Предимство за гостите!

11′

Засада на Мустафи.

Двама състезатели на Арсенал бяха зад последните бранители на Ливърпул.

10′

Първи точен изстрел в полза на Арсенал.

Иуоби се възползва от грешка в защитата на съперника, напредна и стреля.

Алисон спасява.

7′

Сблъсък между Мане и Лихтщайнер.

Претендира футболистът на Ливърпул, че е бил фаулиран.

След това обаче Садио хваща опонента си за врата.

Съдията забеляза този неприятен за състезателя на мърсисайдци момент, но не го санкционира официално.

Напрегнат изглежда преди сватбата си Мане...

Садио Мане каза ще се жени ли пред 28 000 гости

Звезда на Ливърпул каза ще се жени ли пред 28 000 гости

"Няма нищо вярно в посочената информация"

6′

Пас към Салах в наказателното поле.

Той се опита да отиграе топката подобаващо, но бе спрян от защитниците на Арсенал.

Добро положение за домакините.

5′

Засада на Рамзи.

Не особено добро отиграване от негова страна, след като Лихтщайнер се опита да го изведе в полето на опонента.

Явно и днес няма да видят "най-доброто" от Рамзи феновете на Арсенал.

В Арсенал имат нужда от най-добрата версия на Аарън Рамзи

"Най-важното за един футболист е неговият фокус"

4′

За първи път в мача и лондончани навлизат в половината на съперника си.

Не стигат до наказателното поле на Алисон обаче...

Снимка 395642

3′

"Всички в атака!".

Това изглежда е тактиката за домакините в началните секунди от сблъсъка.

Пас на Салах към Фирмино, а след това и пробив на Робъртсън, но без завършващ изстрел по посока вратата на гостите.

2′

Приятелският поздрав между двамата мениджъри със сигурност идва да покаже, че срещата е много повече за тях от просто рутинно изпълнение на задълженията.

Но също така е и "просто футбол", по думите на Юрген Клоп.

Юрген Клоп: Все още нищо не сме постигнали

Клоп: Все още нищо не сме постигнали

"Не знам дали преди сезона сме говорили за целите"

1′

Първи съдийски сигнал!

Както може и да се очаква, пълният капацитет на емблематичното съоръжение на отбора-домакин е изчерпан.

Феновете очакват последното грандиозно дерби от Висшата лига за календарната година.

Едва ли запалянковците на двата клуба биха могли да си пожелаят по-добър финал на кампанията през 2018г.!