Саутхямптън победи Лестър. "Светците" се наложиха с 3:0 над шампиона у дома. Така тимът на Клаудио Раниери продължава да е без победа като гост от началото на сезона. Лестър е опасно близо до зоната на изпадащите. "Лисиците" са на 15-ата позиция с 21 точки, докато Саутхямптън са 11-ти с 27 пункта.

Резултатът бе открит в средата на първото полувреме, след като Седрик Соареш проби и намери Уорд-Праус в наказателното поле и той изведе заслужено даде аванс на "светците" Малко преди почивката Джей Родригес направи 2:0, след грешка на Уес Морган, който не успя да изчисти центриране от фаул.

Митко Бербатов отбеляза по специален начин головия рекорд на дружката му Руни

"Добра работа, Уейн", написа Берба във Фейсбук

Минути преди края на редовното врене на срещата, Душан Тадич оформи крайното 3:0 от дузпа, след като Морган събори Шейн Лонг в наказателното поле.

НА ЖИВО: Арсенал - Бърнли