Нюкасъл загуби домакинството си на Лестър в двубой от 17-ия кръг на Висшата лига.

Гостуващият състав се наложи с 2:1, с попадения на Мадисън и Тилеманс. Анди Керъл бе точен за "свраките".

Във временното класиране "черно-белите" заемат 15-о място, с актив от деветнадесет точки. Те обаче имат и мач по-малко.

"Лисиците" са на 3-то място, с 32 спечелени точки.

В състава на "свраките" отсъстващи днес бяха Ласелес, Дъмет, Хейдън, Фрейзър и Сен Максимин, а в този на съперника Юндер и Перейра не можеше да бъдат използвани от мениджъра.

През изминалия сезон двата отбора изиграха три срещи помежду си, в които Лестър записа три победи над този съперник. Добрата серия на тима срещу този опонент продължава.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Нюкасъл - Лестър 1:2, гол на Керъл!

Във временното класиране домакините заемат 15-о място

Първото полувреме няма да бъде запомнено с много интересни ситуации пред двете врати.

Битката беше по цялата дължина на терена, като често играта бе спирана заради намесата на медицинските екипи на двата тима.

Сред най-фаулираните състезатели бе Джеймс Мадисън, който не бе пожален от защитниците на съперника при всеки свой опит да застраши вратата на "свраките".

Снимка 512055

Източник: Twitter

В края на полувремето се наложи дори Мадисън да бъде изнесен извън пределите на игрището. Все пак след оказаната му помощ, той се върна в игра.

Попадение на Варди, в средата на полувремето, пък бе отменено за засада. Повторенията показаха, че действително бързоногият нападател на "лисиците" е бил зад последния защитник на опонента.

Малко по-рано Варди изведе Тилеманс срещу вратаря, играчът на гостите изглежда бе в непозволена позиция, но реферът не даде сигнал, като колегата му край страничната линия не беше вдигнал своя флаг. До отбелязване на попадение обаче така или иначе не се стигна.

Снимка 512054

До почивката домакините се отдръпнаха в задни позиции, но Лестър не желаеше да рискува на всяка цена и резултатът се запази непроменен.

Гостите решиха спора в рамките на вторите 45 минути, като на два пъти нанесоха решителни удари по самочувствието на домакините си.

Десет минути след почивката Варди напредна по левия фланг и върна топката към оставения абсолютно непокрит Мадисън, който се разписа с красив удар за 0:1, давайки по-скоро заслужена преднина на състава си.

Снимка 512052

18 минути преди края на редовното време Тилеманс бе намерен добре на границата на наказателното поле и с мощен изстрел не остави никакви шансове на вратаря, покачвайки на 2:0 в полза на тима си.

Появата на терена и на Анди Керъл все пак доведе до нова промяна в резултата, като опитният таран вкара за крайното 1:2 в 82-ата минута на сблъсъка.

Снимка 512056

Малко преди края Брендън Роджърс извади от игра Мадисън, който излезе накуцвайки. Така и не стана ясно дали полученото усукване на коляното през първото полувреме е било сериозно или не.

Лестър прибави три ценни точки към своя актив, като гледа все по-уверено към лидерите в таблицата с класирането.