Лестър триумфира с Къмюнити Шийлд след като победи драматично Манчестър Сити. "Лисиците" се наложиха с 1:0 на "Уембли".

Единственото попадение падна от дузпа в 89-ата минута, вкарана от Ихеаначо. Срещата противопоставяше носителя на ФА Къп и шампиона на Висшата лига.

Двубоят е само седмица преди старта на първенството. Мениджърът на "гражданите" Хосеп Гуардиола бе дал шанс за изява на доста млади играчи като впечатление направи включването на Самюел Едози.

Снимка 542301

Младокът бе вкарал три гола в последните три мача в предсезонната подготовка. Сред резервите беше новото попълнение Джак Грийлиш, който влезе в игра в 65-ата минута.

Пеп: Искаме Хари Кейн, Меси не е в плановете ни

"Ако Тотнъм не иска да преговаря, значи всичко е приключило"

Срещата бе доста оспорвана. Двата отбора изиграха добро първо полувреме, в което обаче не падна гол. Джейми Варди бе най-острият играч на терена, но няколкото му опита да вкара на Сити бяха несполучливи.

Снимка 542303

Шампионите започнаха по-добре второто полувреме, а Гюндоган и Марез се отчетоха с пропуски.

След като по правило при равен резултат следваха направо дузпи, всички вече насочваха мислите си към единадесетметровите наказателни удари, когато груба грешка на Нейтън Аке, който притиснат от Ихеаначо изгуби топката, а при падането си препъна своя съперник, опитвайки се да му попречи.

Пол Тиъръни посочи бялата точка, а Ихеаначо изпълни точно, носейки безценната победа за "лисиците".

Лестър - Манчестър Сити 1:0