Лестър нанесе загуба на гостуващия Ливърпул. "Лисиците" се наложиха с 1:0 в едо от дербитата на кръга.

"Червените" пропуснаха перфектен шанс от дузпа през първото полувреме чрез звездата си Мохамед Салах. Така Манчестър Сити води с 6 точки пред тима на Юрген Клоп в класирането.

Мохамед Салах, човекът, който беше герой на Ливърпул много пъти през този сезон, този път може да се нарече виновник, след като в 16-ата минута на мача той не само изпълни отсъдената дузпа, но и не успя да реализира.

Пореден отложен мач във Висшата лига

Евертън - Нюкасъл няма да се играе по план

В 55-ата минута Диого Жота изведе страхотно Садио Мане, който се опита да прехвърли Шмайхел, но заедно с това прехвърли и вратата.

Пропуските на Ливърпул бяха наказани три минути след това, когато Луукман задържа добре топката в центъра, след което комбинира с Дюсбъри Хоу, който му върна. Луукман се справи с Матип и Ван Дайк и стреля в близкия ъгъл за 1:0. Така бившият нападател на РБ Лайциг се разписа само 150 секунди, след като влезе в игра на мястото на Ихеначо.

В оставащите минути Ливърпул продължи обсадата си на вратата на домакините, но "лисиците" не се пропукаха и си отмъстиха за драматичното поражение на четвъртфиналите в турнира за Купата на лигата, дошло преди няколко дни на "Анфийлд" след изпълнение на дузпи.