Лестър постигна втора поредна победа във Висшата лига. В мач от 21-ия кръг "лисиците" разбиха с 3:0 като гости Нюкасъл. Айосе Перес (36), Джеймс Мадисън (39) и Хамза Чудури (87) бяха точни за победителите, които отново бяха без голмайстора си Джейми Варди.

В 36-ата минута Перес се възползва от грешка на Лежун, овладя топката и преодоля Дубравка за 0:1.

Три минути по-късно отново Лежун не успя да изчисти добре топката. Перес намери Джеймс Мадисън пред наказателното поле. Халфът бе оставен непокрит и с блестящ удар в горния десен ъгъл вкара за 0:2.

Три минути преди края Хамза Чудури оформи крайния резултат. Халфът получи пас от Ндиди на около 20 метра от вратата на Нюкасъл. Халфът пробва удар, който срещна горната греда и се превърна в страхотен гол.

Така Лестър събра 45 точки и остава на втора позиция. За "свраките" поражението е трето поред. Тимът е едва 12-и с 25 точки.

Саутхемптън победи Тотнъм с 1:0