Възходът на Саутхемптън във Висшата лига продължи с победа с 1:0 над Тотнъм. Двубоят бе от 21-ия кръг на Премиърлийг. Единственото попадение в срещата вкара Дани Ингс с 17-ата минута.

"Светците" можеше да стигнат до гол още във 2-ата минута, когато Бертранд центрира в наказателното поле за Седрик, но защитникът с глава не намери очертанията на вратата.

В 11-ата минута Али поиска дузпа за нарушение срещу него, но съдията подмина ситуацията.

Домакините поведоха в 17-ата минута. Дани Ингс получи пас в наказателното поле и с лекота преодоля Ян Вертонген, след като Гасанига не успя да стори нищо - 1:0.

Саутхемптън продължи да създава опасности пред вратата на гостите. В 32-ата минута Редмънд от няколко метра пропусна да удвои преднината на своя тим.

Шест минути по-късно се стигна до ново спорно положение за евентуална дузпа за фаул срещу Али, но този път съдиите от ВАР прецениха, че такава няма. Хари Кейн шутира, вратарят Алекс Макарти не се намеси убедително и се наложи да се хвърля в краката на връхлитащия Али, но в крайна сметка гол не падна, а и гостите не получиха наказателен удар.

Снимка 459668

В началото на втората част домакините поискаха дузпа, след като силен шут се удари в ръката на Вертонген. От ВАР отново решиха, че няма наказателен удар.

Положението на лондончани се утежни в 73-ата минута, когато Хари Кейн получи разтежение в лявото бедро и напусна играта. В този епизод той реализира гол, който обаче не беше зачетен заради засада.

Три минути преди края Лукас Моура можеше да изравни, но и той не успя да порази целта.

С успеха "светците" събраха 25 точки и вече заемат 11-о място във временното класиране. Лондончани са шести с 30 пункта.