Лестър се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия след много труден успех над Брайтън (1:0). Двата тима предложиха скучна продукция на зрителите, като първият точен удар в мача беше едва в 83-ата минута.

Четири минути по-късно дойде и първото реално голово положение в срещата. Вратарят на гостите Кристиан Уолтън извади изстрел на Чeнгиз Юндер в ъглов удар.

Снимка 517994

Двата тима видимо се бяха настроили за продължения по 15 минути, но в заключителните секунди резервата Келеши Ихеаначо класира "лисиците" напред в турнира.

Това спести допълнителен половин час игра, който щеше да натежи на водещия тим от Висшата лига през идния уикенд.

По-рано днес Манчестър Сити не изпита трудности при победата над Суонзи с 3:1, а Шефилд Юнайтед отстрани Бристъл Сити с 1:0.