Отборът на Лестър победи с 2:1 Кристъл Палас на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" в двубой от 32-рия кръг на Висшата лига. С този успех "лисиците" изпревариха "орлите" във временното класиране и излязоха на девето място. Адемола Луукман (39') и Киърнън Дюсбъри-Хол (45'), който асистира за първия гол, дадоха добър аванс на домакините. След почивката Уифред Заха пропусна две изпълнения на дузпи, но при добавката след второто от тях намали резултата. В последните 30 минути домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да се доберат до точка.

"Лисиците" взеха аванс от два гола до почивката, след като се представиха много силно през втората половина от първото полувреме. Големият герой за домакините бе продуктът на школата на Лестър Дюсбъри-Хол, който първо асистира на Луукман в 39-ата минута за 1:0, а след това сам удвои шест минути по-късно след страхотен изстрел. Иначе гостите започнаха добре, но в най-опасната ситуация Шмайхел спаси удар на Матета.

Евертън победи Манчестър Юнайтед с 1:0 във Висшата лига

Трагичен Ман Юнайтед се срина и на "Гудисън Парк", Евертън със сериозна крачка към спасението

Антъни Гордън донесе победата за "карамелите"

В 63-тата минута гостите получиха дузпа, след като Тилеманс протегна крак в наказателното поле. Аю се възползва, потърси контакта и падна. Шмайхел изби първия удар от бялата точка на Заха, но след това изпълнението бе повторено, тъй като Союнджу бе навлязъл в наказателното поле твърде рано. Заха отново изпълни и пак датчанинът изби, но след това крилото на Кристъл Палас имаше шанс да стигне до топката и да я прати във вратата, намалявайки резултата.

След това лондончани опитаха да стигнат до изравнително попадение, но до гол така и не се стигна.

Брентфорд пък спечели лондонското дерби срещу Уест Хем с 2:0 и по този начин нанесе пета поредна загуба като гост на "чуковет". Точни за тима на Томас Франк бяха Брайн Мбемо (48') и Айвън Тони (64') през втората част.

Последният в класирането Норич успя да победи Бърнли с 2:0 и запази минимални шансове да се спаси. Головете за "канарчетата" отбелязаха Леес Мелу (9') и Теймо Пуки (86').