Капитанът на националния отбор по футбол Стилиян Петров изигра поредния си много силен мач с екипа на Астън Вила. Той поведе тима си към лесна победа срещу Бристол Роувърс с 3:1, която класира бирмингамци в следващия етап на надпреварата.

Стенли даде страхотен голов пас на Марк Олбрайтън в 35-ата минута. В 64-ата минута Гейбриъл Агболанхор направи невероятна солова акция, при която преодоля сража на съперника и удвои.

В 78-ата минута Киърън Кларк също повтори упражението и реши окончателно спора с трети гол за Вила - 0:3.

В последната минута драмата обаче се възцари. Първо много груба грешка на Ричард Дън даде топката на Скот МакГлийш, който без проблеми вкара - 1:4. Последва и дузпа за домакините, която обаче бе пропусната и така Вила успя да се класира.

Стилиян Петров пък бе заменен 8 минути преди края на срещата.