Ветеранът Франк Лампард донесе успеха на своя Манчестър Сити с 3:2 над Съндърланд в първия ден на новата 2015 година. С успеха „гражданите" се изравниха по точки с лидера Челси, в който по ирония на съдбата Лампард прекара по-голямата част от кариерата си.

Сити пък можеше сериозно да се опари срещу „черните котки" след като допусна изравняване от 2:0 до 2:2 само за три минути.

„Гражданите" се мъчиха срещу Съндърлнад през цялото първо полувреме. Гостите се бранеха отлично, но и те капитулираха в 57-ата минута, когато Яя Туре разпечата вратата на Пантилимон със страхотен шут от 20-ина метра.

В 66а-ата мин. Стеван Йоветич удвои аванса на Сити по наистина вълшебен начин. Той получи ниско центриране отляво от Гаел Клиши и с пета отклони топката във вратата.

От тук обаче започнаха проблемите за домакините. 120 секунди по-късно Съндърланд намали чрез Родуел, който засече с глава центриране от корнер. Три минути след това резултатът бе вече 2;2, след като Джонсън се разписа от дузпа.

В 73-ата мин. обаче удари и часът на Лампард. Ветеранът се разписа с глава след ново отлично центриране на Клиши и хвърли в делириум феновете на „Етихад стейдиъм".

Манчестър Сити - Съндърланд 3:2
1:0 Туре (57')
2:0 Йоветич (66')
2:1 Родуел (68')
2:2 Джонсън (71'-д.)
3:2 Лампард (74')

Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Демикелис, Мангала, Клиши, Фернандиньо, Давид Силва (90 Милнър), Яя Туре, Навас (85 Коларов), Насри, Йоветич (70 Джеко)

Съндърланд: Пантилимон, Верхини (78 Коатес), О'Шей, Браун, Джоунс, Родуел, Бъкли (65 Алварес), Ларсон, Жорди Гомес (58 Джакерини), Джонсън, Уикъм