Куийнс Парк Рейнджърс се класира за финалния плейоф Уигън на "Уембли", който ще определи последния участник във Висшата лига на Англия през следващия сезон. В мач-реванш той направи пълен обрат срещу и спечели с 2:1  след 0:0 в първата среща.

Уигън контролираше двубоя в началото му и още в 9-ата минута Джеймс Пърч откри резултата за гостите. Едва към края на полувремето КПР се настани по-трайно в половината на Уигън, но без сериозни опасности за гол.

През второто полувреме картината не се промени. КПР атакуваше, но Джеймс МакКлийн пропусна невероятен шанс да направи 2:0 в 68-та минута, след като нахлу мощно в наказателното поле, бе пропуснат между защитата и само умелата намеса на Грийн в последния момент му попречи да нацели добре топката и тя се отби в гредата от малък ъгъл.

Само пет минути по-късно, Гари Колдуел подложи крак на Джамил Мат точно на границата на наказателното поле, но вътре в него, и Марк Клатенбърг бе безапелационен - дузпа, от която Чарли Остин изравни.

В оставащите двадесетина минути до края двата отбора играха много предпазливо.

Така мачът стигна до продължения. Още в седмата минута с гол на Остин КПР излезе напред и успя да опази резултата, а с което и шанса да се завърне в елита след едногодишно изгнание в Чемпиъншип. На "Уембли" на 24 май ще има за съперник Дарби Каунти.