Кристъл Палас загуби домакинството си на Манчестър Сити в среща от Висшата лига на Англия.

Битката на стадион "Селхърст Парк" завърши при резултат 1:3.

Точен на два пъти за победителите беше Рахийм Стърлинг, който записва един от най-резултатните си сезони в английския елит, а и всички турнири въобще. Третото попадение за тима бе реализирано от Габриел Жезус.

За домакините, през втората част на двубоя, се разписа щатният голаджия Миливойевич.

Резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Де Бройне асистира на Рахийм Стърлинг, дал заслужена преднина на тима си в резултата.

Снимка 418135

Натискът на гостите продължи, като и Агуеро получи чудесна възможност да се разпише, но от средна дистанция изстрелът му несполучи.

Преди почивката и Сане излезе сам срещу вратаря, но този път стражът на Палас се намеси отлично и предотврати ново попадане на кълбото в мрежата.

Снимка 418133

В 63-ата минута факт стана и очакваният втори гол в полза на "гражданите". До отбелязването му се стигна след пробив на Силва в половината на съперника, който потърси продължение в посока Агуеро. Нападателят видя, че няма как да играе успешно с топката и подаде към Стърлинг, който от малък ъгъл увеличи преднината на своя състав.

Снимка 418134

Девет минути преди края на мача Миливойевич бе точен за оказалото се и крайно 1:2, спасявайки част от честта на отбора си.

Нова промяна в резултата беше регистрирана в самия край на срещата, когато Жезус оформи крайното 1:3. Така Сити продължава яростната битка с Ливърпул за първата позиция в класирането, като считано към момента разполага с точка повече от мърсисайдци.

И Манчестър Сити "полудя" по Жоао Феликс

Пеп Гуардиола го иска задължително в своите редици

В последните 10 директни срещи между Палас и Сити домакините имат 2 победи, гостите имат 8 успеха и веднъж единайсеторките са завършили наравно. На домашния терен на Кристъл Палас имат изиграни 6 срещи, като домакините разполагат с 1 победа, а гостите - с вече 4 успеха.