Отборът на Челси записа пета поредна победа във Висшата лига в последния си мач за календарната 2017 година. "Сините" победиха Стоук Сити с 5:0.

Челси пречупи Брайтън след почивката с два испански гола

"Сините" се измъчиха през първото полувреме

Антонио Рюдигер наказа гостите още в 4-ата минута, след като получи чудесен пас от Вилиан в наказателното поле и насочи топката към долния ъгъл на вратата с глава за 1:0. Пет минути по-късно, Дани Дринкуотър удвои след хубава солова акция, завършила с удар от границата на наказателното поле.

В 23-ата минута отново Вилиан бе "виновник" за попадение на неговия тим. Той насочи топката към включващия се в атаката Педро, който веднага шутира, правейки резултата 3:0. В

74-ата минута лондончани получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Вилиан, който бе точен от бялата точка за 4:0.

Малко преди края на редовното време, Дзапакоста също записа името си сред голмайсторите. Ударът му хвана Джак Бътланд неподготвен и вратарят просто нямаше какво да направи.

С този успех Челси временно заема второто място във Висшата лига с актив от 45 точки, докато Манчестър Юнайтед вече е трети с 43, но тази вечер приема Саутхемптън на "Олд Трафорд".