Крис Хъчингс беше назначен за мениджър на елитния английски Уигън Атлетик, съобщава местната преса. Той ще замени на поста Пол Джуъл, който по-рано днес подаде оставка след 6 години начело на отбора.

Хъчингс досега беше асистент на Джуъл на "JJB Стейдиъм". Както е известно Уигън се спаси от изпадане от Висшата лига в последния кръг в неделя, когато победи Шефийлд Юнайтед с 2:1 като гост и прати съперника си във втория ешалон.

"Решението беше много трудно, но чувствам, че е време да си взема почивка от футбола. Дадох всичко от себе си в последните шест години, за да има Уигън успех.

Не е лесно да си тръгнеш от мястото, което е станало част от живота ти за толкова дълго време", коментира решението си да напусне Джуъл.