Евертън загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед в среща от 22-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на "Гудисън Парк" завърши при резултат 0:2. Първото попадение бе дело на Антони Марсиал, разписал се след 57 минути игра, а второто реализира Лингард 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 331594

Домакините не са във възможно най-добрата си серия и не познават вкуса на успеха в четири поредни срещи.

Юнайтед пък е измъчван от кадрови проблеми и твърдо аут за днешната среща бяха Карик, Фелайни, Бейли, Ибрахимович и Лукаку.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Евертън - Манчестър Юнайтед 0:2, голове на Марсиал и Лингард!

Рууни излиза срещу бившия си тим

Първото полувреме стартира вихрено и за двете единайсеторки, като още в началото на срещата те имаха реални възможности да стигнат до откриващо попадение.

Най-деен в редиците на домакините беше Уейн Рууни. Бившият "червен дявол" използваше всеки шанс да провокира отбраната на съперника.

Негови центрирания в наказателното поле на няколко пъти стресираха сериозно отбраната на манчестърци, но последвалите завършващи изстрели на Холгейт и Ниасе не бяха достатъчно точни и съответно не носеха реална опасност за Юнайтед.

Снимка 331593

На противоположния край от игрището Лингард и Ерера не пропускаха шанс да застрашават съперниковата врата, но ударите им така и не пробиха съпротивата на Пикфорд.

Вратарят на домакините показа завидни умения и при далечните изстрели на Погба, а на два пъти реално бе спасен единствено от спортния шанс, след като опити на французина преминаваха на сантиметри от целта.

Снимка 331598

Така или иначе голове, в рамките на първата част от сблъсъка, не бяха отбелязани.

Първото попадение в срещата бе реализирано от Антони Марсиал, разписал се след 57 минути игра. Това бе чудесен начин за футболиста на гостите да затвърди доброто си представяне в днешния двубой.

Точка на спора сложи Джеси Лингард, който 9 минути преди края на мача отбеляза гол-красавец от границата на наказателното поле, давайки ясна индикация за това кой ще бъде крайният победител в сблъсъка.

Така Юнайтед временно застава на второто място в класирането, като разполага с 47 точки - две повече, но и мач в аванс пред третия Челси.