Страхотно попадение на Джеси Лингард от границата на наказателното поле!

По всяка вероятност голмайсторът за "червените дяволи" е получил някаква травма.

Напрежение в полето на Юнайтед.

Налага се Де Хеа да излиза и да спасява тима си, след скоростна акция на Холгейт.

72′

Юнайтед "кани" съперника си в своята половина.

"Червените дяволи" се опитват да предизвикат състезателите на Евертън, за да ги атакуват изневиделица.

Тази тактика на гостите за момента не дава резултат.

69′

Сам Алърдайс определено не изглежда доволен край страничната линия.

Специалистът не спира да ръкомаха по посока терена и да сочи нещо на своите звезди.

63′

МакКарти заменя Рууни.

62′

Ленън сменя Боласие.

57′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Антони Марсиал!

55′

Прострелно центриране на Погба!

Марсиал не успява да засече топката.

Снимка 331591

51′

ГРЕДА!

Мата стреля от средна дистанция и топката се отбива в десния страничен стълб на вратата, пазена от Пикфорд.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира вихрено и за двете единайсеторки, като още в началото на срещата те имаха реални възможности да стигнат до откриващо попадение.

Най-деен в редиците на домакините беше Уейн Рууни. Бившият "червен дявол" използваше всеки шанс да провокира отбраната на съперника.

Негови центрирания в наказателното поле на няколко пъти стресираха сериозно отбраната на манчестърци, но последвалите завършващи изстрели на Холгейт и Ниасе не бяха достатъчно точни и съответно не носеха реална опасност за Юнайтед.

На противоположния край от игрището Лингард и Ерера не пропускаха шанс да застрашават съперниковата врата, но ударите им така и не пробиха съпротивата на Пикфорд.

Вратарят на домакините показа завидни умения и при далечните изстрели на Погба, а на два пъти реално бе спасен единствено от спортния шанс, след като опити на французина преминаваха на сантиметри от целта.

Така или иначе голове, в рамките на първата част от сблъсъка, не бяха отбелязани.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Рууни за нарушение срещу Антони Марсиал.

41′

И Лингард опитва късмета си с шут от средна дистанция.

Все така без резултат.

39′

Изстрел и на Ерера!

Заключителен натиск на гостите преди почивката.

38′

Мощен шут на Погба преминава на сантиметри от вратата на Пикфорд!

Добра възможност за "червените дяволи".

34′

Футболистите на Евертън се прибраха в половината си.

По всичко личи, че до почивката ще изчакват възможност на контраатака.

28′

Центриране на Марсиал!

Пикфорд се намесва в последния момент и избива топката напред.

27′

Далечен изстрел на Джоунс!

Топката не попада в очертанията на вратата.

26′

Пропуск на Ниасе!

Останал сам срещу Де Хеа, футболистът на Евертън се забави и позволи топката да му бъде избита от бранител.

25′

Няколко минути без напрежение и ситуации пред двете врати.

Спокойна игра, основно в средата на терена.

19′

Центриране на Рууни от корнер.

Изстрелът на Дейвис е много неточен и минава далеч от целта.

18′

Опит за извеждащо подаване на Рууни към Холгейт.

Метър не достигна на състезателя на Евертън.

Късмет за гостите.

14′

Добър пробив на Погба и центриране в наказателното поле!

Двама състезатели на Юнайтед пропускат топката, но в крайна сметка тя е избита от бранител в син екип.

11′

Ново центриране на Рууни от корнер.

Без гол в срещата, на този ранен етап от нея.

6′

Нарушение на Лингард в нападение.

Реферът е категоричен в решението си.

5′

Холгейт стреля с глава.

Неточен удар.

4′

Далечен изстрел на Рууни.

Кълбото е избито в ъглов удар.

2′

Добро извеждащо подаване към Лингард.

Топката е уловена от вратаря на домакините.

1′

Кени Туанзебе

Евертън е домакин на Манчестър Юнайтед в среща от 22-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Гудисън Парк" започва в 19:30 часа.

Гостите навлязоха в неприятна серия от три поредни равенства. Домакините от своя страна също не са във възможно най-добра серия и не познават вкуса на успеха в три поредни срещи.

Юнайтед е измъчван от кадрови проблеми и твърдо аут за днешната среща са Карик, Фелаини, Бейи, Ибрахимович и Лукаку, а освен това под въпрос до последно са Смолинг, Валенсия и Дармиан.

Ашли Йънг изгоря за три мача

Още проблеми за Жозе Моуриньо

Още един футболист на "червените дяволи" ще остане извън сметките на мениджъра

Евертън е преценява до последно за дуото МакКарти и Боласи, а Бейнс и Баркли са все още в лазарета.

"Карамелите" са спечелили четири от последните си осем домакински мача срещу този противник, като са загубили само два от тази бройка срещи.

Така на практика отборът е в добър период при домакинствата си на Юнайтед след 2010 година, след като преди това между 1990 и 2000 имаше едва 2 победи от 19 мача с "червените дяволи".