Отборът на Ливърпул прекъсна серията си от четири двубоя без победа и най-после стигна до успех при гостуването си Блекбърн. Победата с 3:2 дойде по изключително драматичен начин в последните секунди на двубоя, като футболистите на Кени Далглиш бяха останали с човек по-малко на терена още в 25-ата минута заради нов червен картон на своя вратар.

Червен картон, две дузпи и драма в края на мача видяха зрителите на „Иууд Парк”. Макси Родригес вкара два гола през първата част, но Якубу също се разписа на два пъти за 2:2. В заключителните секунди Анди Керъл се превърна в герой, реализирайки за 3:2.

„Червените” започнаха двубоя и отлично и само след четвърт час игра вече водеха с 2:0. В 13-ата минута Макси Родригес се възползва от пас на Крейг Белами и откри резултата, само три минути по-късно отново той удвои за 2:0.

Проблемите на Кени Далглиш започнаха в 25-ата минута, когато вратарят на гостите Дони бе изгонен, а Роувърс получи право да изпълни дузпа. Якубу остана сам срещу стража на Ливърпул, който нямаше друг избор и го фаулира.

В игра се появи третия вратар на тима от „Анфийлд” Брадли Джоунс, който обаче не позволи на Блекбърн да намали резултата, не без помощта и на Якубу, който изпълни комично слаба дузпа в центъра на вратата.

Нападателят обаче се реваншира в 35-ата минута, когато все пак вкара за 1:2 с глава след свободен удар.

В началото на втората част Ливърпул, макар и с човек по-малко опита да стигне до трети гол, но пропуски направиха Анди Керъл и Шелви, за да се стигне до 60-ата минута, когато Блекбърн отново получи дузпа в своя полза.

За щастие на Кени Далглиш Джоунс бе декориран единствено в жълто, но този път не успя да се намеси при изстрела на Якубу и резултатът бе изравнен – 2:2 в 61-ата минута.

Точно когато феновете на Блекбърн предвкусвака пълния обрат, а гостуващите привърженици изглеждаха сломени от поредния разочароващ резултата на Ливърпул, драмата стана пълна.

Струващият 35 милиона паунда Анди Керъл най-после бе на точното място в точното време и успя да донесе много сладък триумф на „червените” в добавеното време на срещата.

Англичанинът бе точен с глава след подаване на Агер в 91-ата минута, донасяйки първа победа на тима си от четири двубоя насам в изключително тежък момент, когато мърсисайдци играеха с човек по-малко на терена вече повече от час.

Така Ливърпул пое глътка въздух и събра актив от 46 точки, които им отреждат осма позиция изоставайки на един пункт от седмия Евертън. Блекбърн от своя страна пропусна удобна възможност да мине над чертата и остава 18-и с 28 точки.