Отборът на Уест Хем, последен в класирането на английската Висша лига, спечели важен успех с 2:1 като гост на Блекбърн и съхрани теоритичните си шансове да се спаси от изпадане в Първа дивизия.

Аржентинската звезда на гостите Карлос Тевес вдъхнови своите за обрат, след като домакините бяха повели в резултата чрез Кристофър Самба в началото на второто полувреме.

Именно Тевес бе повален в наказателното поле от Брет Емертон от тима на Блекбърн и сам реализира отсъдената дузпа за 1:1 в 71-та минута.

Само четири по-късно Боби Замора засече точно в мрежата на Брад Фридел пас на Лий Бойър за 1:2, а в края на мача Дейвид Бентли от домакините бе изгонен за втори жълт картон.

Блекбърн - Уест Хем 1:2 (0:0); голмайстори: 1:0 Кристофър Самба 47; 1:1 Карлос Тевес 71-дузпа, 1:2 Боби Замора 75