Тимът на Портсмут се наложи с 2:1 над гостите си от Манчестър Сити в среща от 27-я кръг на английската Висша лига. Победното попадение за домакините десетина минути преди края реализира влезлият като резерва Нванкво Кану, който получи чудесна топка от Глен Джонсън и не пропусна да се разпише.

Преди това преднина за „помпи” на „Фратън Парк” бе дал португалският национал Педро Мендеш. Халфът успя да се разпише още в 5-ата минута, като шутът му от средно разстояние не остави шансове на Андреас Исаксон. Малко по-късно обаче плеймейкърът получи контузия след груб фаул на Джоуи Бартън и напусна терена.

След почивката гостите се добраха до изравнително попадение, като Коради засече центриране от дясно на Васел. Голър на Кану обаче даде трите точки на Портсмут и запази реални шансовете на тима да атакува позициите, даващи прави на участие в европейските клубни турнири. Със събраните 41 точки, отборът се намира на 7-а позиция в Премиършип, като изостава само на 2 точки от шестия Рединг и на три от от петия Болтън.

Последните два мача от 27-я кръг са утре. От 15.30 ч. Болтън приема тима на Фулъм, а в 18 Уигън излиза на „Емирейтс Стейдиъм” в Лондон за визитата си на Арсенал.