Отборът на Ливърпул продължава с неубедителното си представяне във Висшата лига. В отложен мач от кръга „червените" загубиха у дома с 0:1 от Фулъм. Единственото попадение в срещата падна още в 5-ата минута и бе дело на Мартин Шкътел, който си отбеляза злощастен автогол след рикошет, породен от удар на противников играч.

Мениджърът на мърсисайдци Кени Далглиш заложи в стартовия състав на футболисти, на които по-рядко разчита. Причината за това е предстоящият финал за ФА Къп, в който Ливърпул ще се изправи на „Уембли" срещу Челси.

Благодарение на успеха Фулъм се изравни на 8-ата позиция в класирането именно с тима на Ливърпул, като двата състава имат по 49 точки.

В друга среща от тази вечер Стоук Сити и Евертън не успяха да се победят - 1:1. „Карамелите" излязоха напред след автогол на Крауч в края на първата част, но след почивката Джером вкара за 1:1, оформяйки крайния резултат в двубоя.

В сряда ще се изиграят още два мача от кръга в Англия.