Тотнъм постигна изключително сладка победа при визитата си на Кристъл Палас в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" на Маурисио Почетино надделяха с минималното 1:0, а попадението в срещата дойде в заключителните секунди. Разбира се, то бе дело на Хари Кейн...

"Шпорите" като цяло бяха по-солидният отбор на терена, но Хари Кейн ги лиши от заслужена преднина през първото полувреме. Още в 10-ата минута голаджията на Тотнъм можеше да се разпише след грешка на ван Аанхолт, но от близка дистанция прати топката в тялото на Хенеси.

До края на полувремето Таунзънд опита да застраши вратата на гостите, но безуспешно.

През втората част "шпорите" продължиха да атакуват, а в последните 20 минути натискът им стана осезаем. Така се стигна до 90-ата минута, когато Кейн засече подаване на Ламела от корнер, вкарвайки победно попадение - 1:0 за Тотнъм!

С успеха Тотнъм измести Челси от топ 4, който гостува днес на Манчестър Юнайтед. "Шпорите" са с 55 точки, докато отборът на Конте е с 53.