Манчестър Юнайтед надделя на своя "Олд Трафорд" над единайсеторката на Кристъл Палас, в срещата между двата тима от програмата на 11-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" се наложиха с минималното 1:0, след попадение на Хуан Мата през вторите 45 минути.

В игра за домакините се завърна Майкъл Карик, който стартира като титуляр за първи път през настоящия сезон. Карик зае мястото в центъра на защитата, рамо до рамо с Пади МакНеър, а и редом с Валенсия.

Това бе наложено заради множеството неприятности, които имат "дяволите" в задни позиции. Маркос Рохо пропусна двубоя, след като извади рамото си, по време на дербито с Челси, а Смолинг е наказан заради двата си жълти картона, които инкасира в същия мач.

Двубоят днес пък бе под всякаква критика, като дори и медиите в Англия не спестиха критиките си към подопечните на Ван Гаал, чието представяне бе далеч от очакваното за класата и реномето на отбора.

Действията на "червените" бяха разпиляни, акциите на тима преминаваха последователно през всички линии на атаката, като сякаш тимът и футболистите на Юнайтед бяха предмет на някакъв тактически експеримент, привичен по-скоро за състави от далеч по-долни дивизии.

Всичко по-интересно бе запазено за втората част, когато първо Фелайни претендира, че е бил съборен в наказателното поле на съперника, а след това и Ди Мария пробва да се разпише. И двата случая обаче бяха неуспешни за домакините, които така и не успяваха да вкарат успокоителен гол.

Това все пак се случи 20-ина минути преди последния сигнал, когато Мата получи пас от Ди Мария и от далечна дистанция пробва късмета си, откривайки резултата на "Олд Трафорд".

В самия край на срещата терена принудително напусна един от малкото здрави бранители в редиците на домакините - МакНеър, което със сигурност не направи Ван Гаал по-щастлив.

Нови попадения на "Театъра на мечтите" нямаше, като за манчестърци това беше първа победа в последните 4 мача на отбора и общо едва 4-а през сезона.

Ето и избраниците на двамата мениджъри, с които те започнаха днес:

ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Валенсия, МакНеър, Блинд, Шоу, Фелайни, Карик, Янузай, Рууни, Ди Мария, Ван Перси

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Сперони, Мариапа, Дилейни, Дан, Уорд, Пънчън, Ледли, МакАртър, Боласие, Чамак, Кембъл