Хъл Сити ще играе на полуфинал в турнира за Купата на Лигата в Англия за първи път в историята си. В четвъртфинален мач той отстрани драматично Нюкясъл след изпълнение на дузпи с 4:2 (1:1 след продлъженията). Успехът е още по-сладък, защото в продълженията "тигрите" играха с човек по-малко.

В редовното време мачът завърши без да бъде отбелязан гол. Гостите от Нюкясъл могат да съжаляват повече тъй като Дуайт Гейл и Диаме пропуснаха отлични възможности. Хъл рядко атакуваше като единственият опасен изстрел по посока вратата на "свраките" бе дело на Снодграс от фаул. В 89-ата минута Диумерси Мбокани удари противников играч и веднага бе изгонен.

В продълженията с човек повече Нюкясъл пое инициативата и в 98-ата минута Диаме отблизо откри резултата в полза на гостите. Те обаче останаха шокирани секунди по-късно, когато Селс изби удар на Маркус Хенриксен, но при добавката Робърт Снодграс нямаше как да сбърка.

При дузпите Елдин Якупович хвана ударите на Джонджо Шелви и Йоан Гуфран, а Дуайт Гейл нацели напречната греда. В същото време Снодграс, майкъл Доусън и Том Хъдълстоун бяха точни за Хъл и пратиха тима си на полуфиналите.