Манчестър Сити се върна на победния път, след победа над Уотфорд с 2:0. „Гражданите не блестяха много, но успяха да вкарат голове, когато им беше нужно. Уотфорд имаше едно прекрасно положение малко преди втория гол на Сити, но Игало изпрати топката над вратата.

Манчестър Сити се оттегли на почивката с гол преднина без да блести особено. Пабло Сабалета откри резултата в 33-ата минута след перфектно подаване на Де Бройне отляво. Сабалета бе сам до ъгъла на малкото поле отдясно.

Снимка 268221

Играчът на Сити се възползва от принудителната смяна на Роберто Перейра, който си контузи коляното. Сунига, който влезе на неговото място не си покри зоната.

До този момент срещата беше равностойна с много единоборства и почти без положения. Само веднъж Еурелио Гомеш трябваше да спасява силен удар. След това Янмар успя да изчисти топката пред връхлитащия Нолито.

След попадението Уотфорд беше силно притиснат в своето поле, но до втори гол не се стигна. И Сити даде свидна жертва. Амрабат контузи Илкай Гюндоан и се наложи Фернандо да влезе на неговото място.

Снимка 268219

През втората част домакините упражниха натиск, но отново без сериозни положения. Уотфорд се беше прибрал и се бранеше успешно очаквайки своя момент.

И той дойде в 80-ата минута, когато блестяща игра на Амрабат доведе до чисто голово положение. Игало съвсем сам стреля над гредата. Малко по-късно Давид Силва след комбинация с Рахийм Стърлинг вкара решителното попадение.