Шампионите на Англия от Лестър продължават с непостоянните си игри. Няколко дни, след като разбиха Ман Сити с 4:2, "лисиците" допуснаха неприятно поражение с 0:1 при визитата си на Борнемут.

"Черешките" добавиха ценни три точки към актива си чрез гол на Марк Пю в 33-ата минута. До края хората на Клаудио Раниери опитаха всичко, за да стигнат поне до хикс, ала с грандиозен пропуск в края блесна резервата Уйоа.

Поражението остави осминафиналиста в Шампионската лига на 4 точки от зоната на изпадащите.

Снимка 267995

Шампионите пропуснаха "златен шанс" да поведат в резултата след само 6 минути. Слимани пусна зад отбраната за Джейми Варди, който в познатия си стил задмина вратаря, ала този път ударът му под ъгъл бе блокиран от притичал защитник на "черешките".

В 32-ата минута Роберт Хут се оказа големият победител при едно развихрило се меле, нов крайна сметка изстрелът му излезе в аут. Пропускът сякаш натежа доста на "лисиците", които в ответната атака допуснаха гол. Адам Смит напредна по крилото, след което подаде на Афобе, ударът му бе спасен от Зийлер, ала при добавката си Марк Пю бе безпощаден.

Снимка 267996

През втората част Лестър опита всичко възможно да стигне поне до точката. В 63-ата минута Джейми Варди поиска дузпа, след като бе съборен от Аке, ала броженията му не бяха уважени от съдията.

В 90-ата минута "златната резерва" от миналия сезон Лео Уйоа бе задължен да вкара, но от няколко метра стреля точно в обсега на Боруц.

БОРНЕМУТ - ЛЕСТЪР 1:0