Астън Вила сложи край на горчивата си серия без победи. Бирмингамци се събудиха в точния миг и спечелиха дербито на дъното срещу Норич. Минималният успех с 1:0 помогна на селекцията на Дийн Смит да стигне до само точка дистанция от спасителното 17-то място. В герой за домакините се превърна резервата Конър Хуръхан в 64-ата минута. Голяма част от гола беше изработен от Джак Грийлиш, който увлече със себе си част от съперниковата отбрана. Последва пас към временно непокрития халф, който с перфектен изстрел не остави шанс на "канарчетата".

Евертън победи Бърнли с 1:0 във Висшата лига

Карлето зарадва "Гудисън Парк", Евертън леко се отдалечи от зоната на изпадащите

"Карамелите" спечелиха домакинството си на Бърнли с 1:0

Кристъл Палас също се поздрави с победа на "Боксинг дей". "Орлите" спечелиха градското дерби с Уест Хям, а още по-сладкото за тях бе, че триумфът дойде след пълен обрат. Роберт Снодграсс даде аванс на гостите в 57-ата минута. Чейку Куяте обаче възстанови паритета, наказвайки своя бивш клуб. Така голямата драма настъпи в последната възможна секунда. Ганаецът Джордан Аю направи нещо, наглед възможно само в игрите от поредицата FIFA, след като слаломира между четирима от защитниците на Уест Хям, а след това завърши с технично копване в мрежата на Хименес. Успехът остави селекцията на Рой Ходжсън на осмото място в таблицата, докато Уест Хям е с точка над зоната на изпадащите.

Борнемут и Арсенал завършиха 1:1 във Висшата лига

Борнемут и Арсенал не се победиха в треньорския дебют на Микел Артета

Двата тима завършиха при равен резултат 1:1

В последния двубой от този часови интервал, Шефийлд Юнайтед и Уотфорд завършиха при равенство 1:1. Двата тима сътвориха интересното в тази среща до паузата, когато паднаха и двете попадения. Деулофеу даде аванс на "стършелите" в 27-ата минута, в 36-ата Оливър Норууд беше точен от дузпа.

Четвърта загуба в шест кръга за Челси, неочаквано поражение за "сините" на "Стамфорд Бридж"