Карло Анчелоти стартира по перфектен начин мениджърската си кариера начело на Евертън. "Карамелите" се добраха до ценен успех при домакинството си на Бърнли с 1:0. Единственото попадение падна десет минути преди края и беше дело на Доминик Калвърт-Люин. Скъпоценният триумф изкачи мърсисайдци до 13-ото място във временното класиране.

Първото полувреме от този сблъсък предложи битка по целия терен. Бърнли опитваше да респектира своя опонент с доста твърди влизания. Евертън пък беше клубът притежаващ владението на топката в огромен период от времето.

Борнемут и Арсенал завършиха 1:1 във Висшата лига

Борнемут и Арсенал не се победиха в треньорския дебют на Микел Артета

Двата тима завършиха при равен резултат 1:1

Най-чистото положение за момчетата на Карло Анчелоти беше регистрирано в 25-ата минута. Доминик Калвърт-Люин се бе позиционирал най-добре при центриране от фаул. Нападателят отправи изстрел с глава, който обаче мина на сантиметри до лявата греда.

Подновяването на играта можеше да донесе негативен сюрприз за "карамелите". Ирландският национал Роби Брейди засече с глава перфектно центриране на свой колега, но така и не намери очертанията на вратата, пазена от Джордан Пикфорд.

Снимка 459111

Евертън продължи контрола си над срещата, но в 70-ата минута изгодно положение пропиля и Шеймъс Колман.

Четвърта загуба в шест кръга за Челси, неочаквано поражение за "сините" на "Стамфорд Бридж"

Чиста победа за Саутхемптън

Мърсисайдци все пак демонстрираха характер и в 80-ата дочакаха своя сладък триумф. Джибрил Сидибе, за кой ли път, центрира от фланга. Този път обаче Калвърт-Люин впечатли с плонж стил "Данчо Лечков" и с глава матира блестящия до този момент страж на опонента Ник Поуп.

До края "сините" удържаха своята преднина и постигнаха шести успех от началото на кампанията.

В следващия кръг Евертън гостува на Нюкасъл, докато Бърнли приема у дома Манчестър Юнайтед.

Тотнъм победи Брайтън с 2:1 във Висшата лига