Отборът на Ливърпул продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона. Мърсисайдци сътвориха истински голов рецитал на "Анфийлд", разгромявайки новаците от Хъл Сити с 5:1. Победата изкачи "червените" до третото място във временното класиране с актив от 13 точки.

Тон за категоричния успех даде Адам Лалана, който откри в 17-ата минута. Асистенцията бе дело на Филипе Коутиньо. Половин час след старта на мача, сякаш той приключи след непремерена изява на Ахмед Елмохамади. Египтянинът направи дузпа, заради която получи и директен червен картон от рефера Мартин Аткинсън. С отговорната задача се нагърби Джеймс Милнър, който елегантно прониза Дейвид Маршал за 2:0.

Снимка 254764

До почивката имаше време и за класика, когато в прегръдките на своите съотборници попадна Саидо Мане. Африканецът получи топката с гръб към вратата на Хъл. Последва майсторско завъртане и акуратен изстрел в долния десен ъгъл.

Втората част започна оптимистично за "тигрите", които намалиха изоставането си в 52-ата минута. Дейвид Мейлър се оказа на точното място при едно меле от корнер и със смразяващ шут не остави никакъв шанс на дебютанта Лорис Кариус.

Снимка 254763

Случилото се обаче само раздразни домакините, които до края направиха успеха си още по-изразителен. Буквално в следващата атака Коутиньо успя да върне преднината от 3 гола на своя тим. Това се случи по добре познатия начин за него - бомбен шут от средна дистанция.

Крайното 5:1 бе фиксирано от Джеймс Милнър, който отново получи възможността да изпълнява дузпа в 71-ата минута.

ЛИВЪРПУЛ - ХЪЛ СИТИ 5:1

1:0 Лалана (17'), 2:0 Милнър-дузпа (30'), 3:0 Мане (36'), 3:1 Мейлър (52'), 4:1 Коутиньо (52'), 5:1 Милнър-дузпа (71')