Втородивизионният Фулъм взе скалпа на елитния Астън Вила и се класира за 1/16-финалите на "ФА Къп". Мачът на "Крейвън Котидж" премина при характерните за надпреварата високо темпо и много борба и беше спечелен от домакините с 2:1.

Мениджърът на гостите Дийн Смит реши да не пуска в този двубой звездата си Джак Грийлиш и загатна, че този турнир не е сред приоритетите му.

Резултати и голмайсторите в мачовете от ФА Къп, започващи в 17:01 часа

Вижте развитието на интригуващите двубои

Домакините откриха чрез хубав гол от дистанция на Антони Ньокер в 54-ата минута. Ануар Ел-Гази изравни 9 минути по-късно, но резервата Хари Артър в 74-ата минута изведе отново домакините напред с феноменално попадение. В добавеното време Ньокер направи страхотен пропуск, когато останал сам опита да прехвърли вратаря.

Дебют за Астън Вила направи роденият в САЩ българин Индиана Василев, който е син на легендата на Сливен Денчо Василев. Индиана е третият наш сънародник, който облича фланелката на бирмингамския клуб след Стилиян Петров и Александър Тонев. Василев влезе на мястото на Накамба в 80-ата минута.