Отборът на Фулъм с Димитър Бербатов в състава си победи с минималното 1:0 Астън Вила като домакин в двубой от осмия кръг на Висшата лига.

Българинът се завърна сред титулярите за своя нов отбор, след като пропусна няколко мача заради травма. Митко остана да терена през всичките 90 минути и се отличи с няколко по-сериозни пропуска пред вратата на гостите.

Автор на единственото попадение в мача пък стана Крис Беърд, който се разписа в 83-ата минута след центриране от ъглов удар.

Първата по-интересна ситуация се откри пред Бербатов в 3-тата минута на мача, но Брад Гузан блокира шут на българина. Той отправи много интересен изстрел и в началото на втората част, но отново нямаше късмет да се разпише.

Сериозни опасности липсваха и пред двете врати почти през целия мач, за да се стигне до 83-ата минута, когато Беърд зарадва трибуните и своя наставник Мартин Йол с победно попадение.

Благодарение на този успех Фулъм вече разполага с 11 точки от осем мача и заема девета позиция в класирането. Астън Вила, където все още действащ капитан, макар и за дълго извън терените е Стилиян Петров, е 15-ти с шест пункта.