Фулъм увеличи тревогите в Лийдс с победата си с 2:1 днес в среща от 32-ия кръг на Висшата лига. За Лийдс поражението е четвърто в последните пет мача, като този път не беше така тежко като домакинското от Ливърпул преди няколко дни.

С успеха си днес лондончани събират 45 точки и се придвижват на 9-о място, докато Лийдс остава с 29, но ще трепери от слизане в последните три места, след като се изиграят оставащите двубои от кръга.

Марсел Забитцер: Знаехме, че ще ни бъде трудно срещу Фулъм

Имахме възможности, пропуснахме ги, споделя той

Преди почивката домакините опитаха да наложат надмощие, но не им се получи. В 58-ата минута намиращият се в отлична форма уелски национал Хари Уилсън даде преднина на отбора от Крейвън Котидж, след като поtучи центриране отстрани и вкара много красив гол за 1:0. Това е и второто попадение на Уилсън този сезон. Надмощието на домакините продължи и в 72-ата минута стана 2:0, отново по същия cценарий. Този път в герой за Фулъм се превърна Андреас Перейра.

След седем минути и гостите върнаха едно попадение. Негов автор стана Патрик Бамфорд, който вкара с левия крак от средата на наказателното поле. Топката се отклони минимално в Жоао Палиня и още повече подлъга вратаря Бернд Лено.