Отборът на Фулъм записа изключителна важна победа в първенството на Англия, след като надви с 3:1 Уест Хем в мач от междинния 24-и кръг. Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр за „котиджърс" и отпразнува 32-ия си рожден ден по възможно най-добрия начин - с гол! Митко се разписа в 10-ата минута, когато засече с глава центриране от свободен удар на Деймиън Дъф. Това беше и първото попадение в двубоя.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един бърз гол. Кевин Нолан изравни резултата в 48-ата минута, а 60 секунди по-късно Уго Родайга отново изведе домакините напред, възползвайки се от подаване отново на Дъф. В последните секунди на срещата Джоуи О'Брайън си отбеляза автогол и оформи крайното 3:1.

Димитър Бербатов остана на терена до 76-ата минута, когато бе заменен от Младен Петрич.

Благодарение на победата Фулъм събра на сметката си 28 точки и се изкачи до 12-а позиция в класирането. Уест Хем са на фаталното 13-о място, като имат на сметката си точка по-малко от градския си съперник.

ФУЛЪМ - УЕСТ ХЕМ 3:1

1:0 Бербатов (10')

1:1 Нолан (48')

2:1 Родайега (49')

3:1 О'Брайън (90'-автогол).