Феновете на Ливърпул, които не са доволни от управлението на английския футболен клуб, разкриха своите планове за отправянето на оферта към американските собственици Джордж Джилет и Том Хикс за придобиването на 60 процента от акциите на "червените".

Сумата, която привържениците са готови да платят, възлиза на 150 милиона британски лири. Идеята на организираните привърженици е да съберат парите от останалите фенове с продажбата на акции на стойност 500 лири, което е с 10 пъти по-малко от сумата при първия опит за откупуване на клуба през месец януари 2008-а година.

Те ще търсят и стабилен бизнес партньор, който да инвестира 100 милиона лири за останалата част от акциите.