Футболната асоциация ще предприеме разследване във връзка със скандала между мениджъра на Манчестър Сити Роберто Манчини и този на Евертън Дейвид Мойс при победата на "карамелите" с 2:0 на "Ийстландс". В последната минута ядосаният Манчини притича в зоната до тъч линията, където бе застанал Мойс, и се опита насила да вземе хванатата от него топка. Двамата се сблъскаха, а спречкването прерасна в страхотно меле. Няколко минути след това реферът Питър Уолтън изненадан от случилото се, ги изгони моментално.

"Следващия път просто ще оставя движението на топката", каза Мойс. "Хванах я, защото правех смяна. Бях много изненадан, че бях отстранен. Ако бях ритнал топката по тъч линията, щях да разбера. Не бях онзи, който през целия мач раздаваше картони", допълни мениджърът на Евертън.

Манчини бе човекът, който жестикулираше към съдията Уолтън по време на целия двубой, подканяйки го да показва жълти картони.

Италианският специалист съжали за постъпката си след двубоя. От ФА ще разгледат докладите на длъжностните лица и по всяка вероятност ще предприемат действия.