Евертън победи с 1:0 Уотфорд в последния си домакински мач за сезона във Висшата лига.

Въпреки че няма как да помръднат от седмата позиция, а тя им осигурява квота за Лига Европа следващия сезон, "карамелите" се напънаха заради пълните трибуни.

Снимка 282898

И с гол на Рос Баркли изковаха трите точки.

До почивката положенията следваха едно след друго пред вратата на "стършелите", но гол така и не падна. А пропуските бяха на Том Дейвис, Кевин Миралас и Рос Баркли. Така развръзката остана за втората част.

Челси е шампион! Заслужена титла за Антонио Конте и компания!

Без излишна драма: Челси е шампион! Заслужена титла за Конте и компания!

"Златна" резерва донесе успеха на лондончани

В 56-та минута падна и единственият гол в мача. Тогава Фил Ягиелка намери с дълъг пас Рос Баркли в половината на Уотфорд, той беше оставен необезпокояван да напредне и да отправи мощен шут от границата на наказателното поле. Топката беше неспасяема за Гомеш и резултатът беше открит.

Уотфорд остава 15-и със своите 40 точки и на теория все още е заплашен от изпадане и има нужда от една точка в оставащите си два двубоя, за да си подсигури оцеляването и на теория.